Reklama
Reklama

Pierwsi mieszkańcy otrzymali klucze do nowych mieszkań komunalnych

fot. UMP
fot. UMP

94 rodziny znajdą swój dach nad głową w dwóch komunalnych budynkach przy ul. abp. Walentego Dymka. Pierwsi mieszkańcy już dziś odebrali klucze do mieszkań.

Budowa dwóch komunalnych budynków przy ul. abp Dymka rozpoczęła się na początku 2017 roku, a dziś zostały one oddane mieszkańcom -Dzięki naszej determinacji udało się w stosunkowo krótkim czasie, bo w niewiele ponad rok, oddać kolejne mieszkania komunalne. 94 rodziny będą mogły zamieszkać w pięknej okolicy, niedaleko terenów zielonych. Kolejne inwestycje mieszkaniowe są w budowie i projektowaniu - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta Poznania. Mieszkania znajdujące się w nowych blokach są dwupokojowe i mają powierzchnie ok. pięćdziesięciu metrów kwadratowych. Lokale są gotowe do zamieszkania, łazienki są w pełni wyposażone, a w kuchniach znajdują się kuchenki.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Za realizację inwestycji odpowiadał Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych, a całkowity jej koszt to 12 mln złotych. To nie jedyna zrealizowana w ostatnich latach inwestycja. Do użytku oddano już mieszkania przy ulicach Rubież i Bolka, a trwa budowa przy ulicach Zawady i Biskupińskiej. Planowane są też kolejne inwestycje, które pozwolą na oddanie 1400 mieszkań -Za kadencji Jacka Jaśkowiaka ilość oddawanych mieszkań rosła skokowo. Przed rokiem 2015 mieszkań przyznawano od kilkunastu do 60. W zeszłym roku oddaliśmy 350 lokali komunalnych, a w tym roku 500. Te nowe inwestycje pozwalają odbudować zasób mieszkaniowy Poznania. Pozwalają zaspokajać potrzeby osób, których nie stać na czynsz komercyjny - wyjaśnia Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro