Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 0
Reklama

W Wirach zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Założył w Holandii szajkę zajmującą się kradzieżami rowerów

BS
środa, 9.05.2018 r.
godz. 15.30
BS | środa, 9.05.2018 r., godz. 15.30
W Wirach zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. Założył w Holandii szajkę zajmującą się kradzieżami rowerów

Policjanci z Komornik zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez holenderską policję. Mężczyzna odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzież, paserstwo oraz pranie brudnych pieniędzy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
13°C 1031 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

43-letni mężczyzna był poszukiwany na podstawie wydanego w 2017 roku Europejskiego Nakazu Aresztowania - Mężczyzna był poszukiwany przez holenderską policję celem odbycia kary dziesięciu lat pozbawienia wolności. Czyny jakich się dopuścił to udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzież zorganizowana, paserstwo oraz „pranie brudnych pieniędzy” - relacjonuje Marta Mróz z poznańskiej policji i precyzuje, że chodziło o kradzieże rowerów - W całym procederze pomagali mu jego znajomi, jednak to on był głównym organizatorem akcji. Utrzymywał kontakt z klientami, dysponował pieniędzmi oraz nadzorował transport kradzionych rowerów. Jednoślady drogich marek oraz takie z napędem elektrycznym były kradzione na terenie Holandii, demontowane na części, a następnie wysyłane do sprzedaży na rynek polski. Cały proceder trwał około pół roku.

Dzięki współpracy między polską a holenderską policją było wiadomo, że mężczyzna może pojawić się u swoich znajomych mieszkających na terenie gminy Komorniki - W poniedziałek policjanci Ogniwa Kryminalnego w miejscowości Wiry zauważyli poszukiwanego, jak wysiada ze swojego samochodu. W związku z tym policjanci natychmiast zareagowali i zatrzymali poszukiwanego - dodaje Mróz.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Reklama