Reklama
Reklama

Zobacz jak obecnie wygląda remontowana Hetmańska

fot. Renata Winczewska
fot. Renata Winczewska

Pod koniec kwietnia rozpoczął się remont torowiska tramwajowego na ulicy Hetmańskiej.

W ramach prac modernizacji zostanie poddany odcinek pomiędzy rondem Starołęka a ul. 28 czerwca 1956 r. Wymiana torowiska i trakcji ma pozwolić rozwijać tramwajom prędkość sięgającą 60 km/h. Dotychczas bimby jeździły w tym miejscu znacznie wolniej: trasa od wielu lat nie była remontowana i znajdowała się w kiepskim stanie.
Prace wymagają zajęcia jednego pasa drogowego w obu stronach. To z kolei powoduje ogromne korki nie tylko na Hetmańskiej (od wczesnych godzin porannych stoją w nich samochody i autobusy zastępujące tramwaje), ale w całej wschodniej części miasta.
Prace na Hetmańskiej mają zakończyć się do końca czerwca. To oznacza, że oddech kierowcom przyniesie dopiero okres wakacyjny. Szerzej m.in. o zmianach w komunikacji zbiorowej spowodowanych tym remontem informowaliśmy tutaj.
Z kolei do 18 maja potrwa modernizacja nawierzchni ul. Grochowskiej, na odcinku pomiędzy Promienistą i Grunwaldzką. Również tam kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu.
Stan prac na Hetmańskiej i Grochowskiej można zobaczyć w naszej fotorelacji. Zdjęcia zostały wykonane we wtorek około godziny 19.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro