Reklama
Reklama

Ruszyły zapisy na 19. PKO Poznań Maraton. Ile trzeba zapłacić za pakiet startowy?

fot. Piotr
fot. Piotr

We wtorek ruszyły zapisy na 19. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza.

Tegoroczna odsłona imprezy odbędzie się 14 października. Start odbędzie się z ulicy Grunwaldzkiej, a meta zostanie zlokalizowana na Placu Św. Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Ponownie ramach wydarzeń towarzyszących zaplanowano m.in. Targi Poznań Sport Expo czy prelekcje dla biegaczy.

Do 31 lipca opłata startowa wynosi 120 zł. Na zniżki mogą liczyć zwodnicy, którzy ukończyli 60. rok życia (50 proc.), posiadacze Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny z kodem terytorialnym miasta Poznania (25 proc.) i osoby, które uiściły opłatę startową w 11. PKO Poznań Półmaratonie (20 proc.).

Prawo do bezpłatnego startu mają osoby, które przebiegły wszystkie dotychczasowe edycje poznańskiego maratonu oraz zawodnicy z miejsc I-III 18. PKO Poznań Maratonu.

Od 1 sierpnia do 31 września opłata startowa będzie wiązać się z wydaniem 150 zł. Po tej dacie będzie to już 200 zł. Zapisy i szczegółowe informacje na stronie www.marathon.poznan.pl.

Pula nagród wyniesie 120 tysięcy złotych. Ubiegłoroczną edycję wygrał Ukrainiec Mykola Iukhymchuk. Wśród pań triumfowała Haruna Takada z Japonii. Druga była Dominika Stelmach z Warszawy (na zdjęciu),

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro