Reklama
Reklama

Strefa kibica na MTP? Chce jej prezydent, radni mają wątpliwości

Kibice w Strefie Kibica podczas Euro 2012
Kibice w Strefie Kibica podczas Euro 2012

Możliwe, że poznaniacy będą mogli wspólnie oglądać mecze nadchodzących mistrzostw świata w piłce nożnej.

Jacek Jaśkowiak chce, żeby na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich powstała Strefa Kibica, w której pokazywane byłyby spotkania rozpoczynającego się w czerwcu turnieju.

- Mamy wyjątkową okazję, by połączyć emocje sportowe z kinem letnim i przyciąganiem dzieci do sportu, bo będzie tam boisko do rozgrywania meczów dla dzieci - mówił prezydent przed kamerą telewizji WTK.

Problem w tym, że strefa będzie kosztować ok. 900 tysięcy złotych, a takich pieniędzy nie zabezpieczono w budżecie. Niezbędna będzie zatem zgoda miejskich radnych.

Zdaniem Mateusza Rozmiarka z PiS pomysł stworzenia strefy można pochwalić, ale działania prezydenta są spóźnione, ponieważ termin mundialu był znany od dawna.

Prezydentowi wypomina się również, że podczas Euro 2016 nie chciał stworzenia strefy. - To dwie różne kategorie imprez, nie można tego porównywać. Mistrzostwa świata to najważniejsza impreza sportowa - ripostował Jaśkowiak.

Nad sensem stworzenia strefy zastanawiają się nawet radni Platformy Obywatelskiej. - Nasuwa się pytanie czy za tę kwotę lepiej nie zbudować Orlika, na którym graliby przyszli mistrzowie świata - stwierdził Marek Sternalski. Radni PO chcieliby, żeby miasto znalazło sponsora gotowego sfinansować powstanie strefy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.90 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro