Reklama
Reklama

Będzie reaktywacja pociągów do Międzychodu? Na razie trwają badania prognozowanych potoków pasażerskich

fot. Olympic1981/wikimedia

O potrzebie przywrócenia ruchu kolejowego na liniach prowadzących do Międzychodu mówi się od lat. Teraz poczyniono w tym kierunku pierwszy krok, rozpoczęły się badania prognozowanych potoków pasażerskich.

Linie kolejowe numer 363 Rokietnica - Międzychód oraz 368 Szamotuły - Międzychód zostały zamknięte dla ruchu pasażerskiego w latach dziewięćdziesiątych. W ostatnich latach koleje przeżywają jednak renesans, a rewitalizacja linii kolejowej do Wągrowca dowodzi, że pasażerowie chcą podróżować pociągami.

Radiofrekwencja mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Galeria Dębiec w Poznaniu Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl lub tel. 607 609 967 #peselniemaznaczenia #wonderlandpolska
REKLAMA

Losy linii prowadzących do Międzychodu długo były jednak przesądzone. Szlaki zostały wykreślone z zasobów PKP PLK i przeznaczone do likwidacji. Ostatecznie jednak wstrzymano ich likwidację, a dziś rozważane jest przywrócenie na nich ruchu. Wszelkie decyzje poprzedzą jednak badania prognozowanych potoków pasażerskich, które rozpoczęły się dziś. Badane są potoki na obu liniach łączących Poznań z Międzychodem.

Badania prowadzone będą od 7 do 14 maja na terenie miejscowości powiatu międzychodzkiego oraz online za pośrednictwem ankiety internetowej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
4.5 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
0.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro