Reklama
Reklama

Będzie reaktywacja pociągów do Międzychodu? Na razie trwają badania prognozowanych potoków pasażerskich

fot. Olympic1981/wikimedia

O potrzebie przywrócenia ruchu kolejowego na liniach prowadzących do Międzychodu mówi się od lat. Teraz poczyniono w tym kierunku pierwszy krok, rozpoczęły się badania prognozowanych potoków pasażerskich.

Linie kolejowe numer 363 Rokietnica - Międzychód oraz 368 Szamotuły - Międzychód zostały zamknięte dla ruchu pasażerskiego w latach dziewięćdziesiątych. W ostatnich latach koleje przeżywają jednak renesans, a rewitalizacja linii kolejowej do Wągrowca dowodzi, że pasażerowie chcą podróżować pociągami.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Losy linii prowadzących do Międzychodu długo były jednak przesądzone. Szlaki zostały wykreślone z zasobów PKP PLK i przeznaczone do likwidacji. Ostatecznie jednak wstrzymano ich likwidację, a dziś rozważane jest przywrócenie na nich ruchu. Wszelkie decyzje poprzedzą jednak badania prognozowanych potoków pasażerskich, które rozpoczęły się dziś. Badane są potoki na obu liniach łączących Poznań z Międzychodem.

Badania prowadzone będą od 7 do 14 maja na terenie miejscowości powiatu międzychodzkiego oraz online za pośrednictwem ankiety internetowej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro