Reklama
Reklama

Rowerowy Poznań rusza z projektem wożenia seniorów po mieście. Potrzebni wolontariusze

fot. rowerowypoznan.pl
fot. rowerowypoznan.pl

Stowarzyszeniu udało się zdobyć specjalną rikszę, którą będzie można wozić seniorów. Są chętni na takie wycieczki, teraz kolej na poznaniaków, którzy zechcą ich wozić.

"Rowerzyści dla seniorów" to efekt współpracy stowarzyszenia z Domem Pomocy Społecznej na Ugorach, a także wsparcia Inkubatora WINS. Projekt polegać ma na wożeniu seniorów rikszami, tak, by mogli oni poczuć atmosferę panującą na poznańskich ulicach, o co nierzadko trudno w momencie obserwowania zza szyby samochodu bądź środków komunikacji miejskiej.

- Chcielibyśmy podzielić się z nimi naszą pasją i dać im możliwość doświadczenia na nowo Poznania w sposób, na jaki nie mogliby sobie pozwolić. Chcemy pokazać, jak kwitnie teraz zieleń na Cytadeli, jak ożywają brzegi Warty, jak zmienia się centrum i osiedla, z którymi seniorzy byli przez lata związani - czytamy na stronie stowarzyszenia.

Riksza została zaprojektowana i zrealizowana specjalnie do takiego przeznaczenia przez polską firmę FlexiCargoBike. Wyposażono ją w wygodną kanapę z przodu dla seniorów i małe wspomaganie elektryczne dla prowadzących z tyłu, dzięki czemu jeździ się nią jeszcze łatwiej niż na normalnym rowerze.

Ostatnim elementem układanki są wolontariusze, dzięki którym aktywności riksza będzie mogła jak najczęściej wozić seniorów z poznańskiego Domu Opieki Społecznej. Zainteresowanych podjęciem się takiej roli, odsyłamy na stronę rowerowypoznan.pl albo skontaktowania się z organizatorami projektu poprzez mail: [email protected] lub telefon: 514-632-781

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro