Reklama
Reklama

Na linii Poznań-Warszawa są już nowe tory i sieć trakcyjna

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Modernizacja linii kolejowej E20 rozpoczęła się prawie przed rokiem. Według piątkowego komunikatu ze strony PKP PLK wynika, że wszystko idzie zgodnie z planem.

Remont relacji Poznań-Warszawa wydłużył czas jazdy pomiędzy tymi dwoma miastami o całą godzinę, a także zwiększył koszt biletów kolejowych. Wprawdzie na pozytywne zakończenie prac wypada jeszcze poczekać, jednak już teraz widać, że wcale nie utkwiły one w martwym punkcie.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Na linii kolejowej pomiędzy Poznaniem a Warszawą położono już nowe tory i sieć trakcyjna. Na stacjach widać nowe perony, zaś wiadukty i mosty są budowane. PKP PLK chwali się postępami na właściwie każdym z etapów inwestycji. Według rachunków przedstawionych przez kolej przy przebudowie trasy Poznań-Warszawa pracuje w tym momencie prawie 900 osób. Inwestycja kosztuje 2 mld zł i jest współfinansowana z funduszy unijnych.

W połowie lipca ma zostać zakończony pierwszy etap modernizacji, w związku z czym planuje się na ten czas wznowienie kursowania pociągów relacji Września-Konin. Wraz z zamknięciem tego etapu rozpocznie się kolejny, który przypadnie na okres wakacyjny, kiedy to pociągi nie będą kursować na odcinku trasy między Koninem i Kutnem. Ostatni etap prac zaplanowano na okres sierpień 2018 - czerwiec 2019. W tym czasie nieprzejezdny dla pociągów będzie fragment trasy między Koninem i Barłogami

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro