Reklama
Reklama

Protestów przeciwko cyrkom ciąg dalszy. Tym razem Luboń i Buk

fot. fb/arenacyrk

Przyjazd cyrku do powiatu poznańskiego znów budzi sporo kontrowersji. Tym bardziej, że obie cyrkowe trupy wykorzystują w swoim programie zwierzęta.

Cyrki, mające przyjechać w pierwszy majowy weekend w okolice Poznania nie kryją, że w ich programach ważną rolę odgrywają zwierzęta. I właśnie udział czworonogów w cyrkowych sztuczkach nie podoba się obrońcom praw zwierząt, którzy zarówno w sobotę, jak i niedzielę zamierzają protestować przeciwko przyjazdom trup cyrkowych do podpoznańskich miasteczek.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


6 maja do Lubonia zawita Cyrk Arena, który w repertuarze umieścił koty, psy, lamy, kuce, wielbłądy i osły. Stowarzyszenie Viva Akcja dla zwierząt - Poznań planuje pikietę o godz. 16, na której będzie można wyrazić sprzeciw wobec praktykowanym przez cyrkowcom sposobom na rozbawienie gawiedzi. Dzień później, 7 maja, do Buku przyjechać ma cyrk Pomponi. Również i ten korzysta z "usług" zwierząt. Manifestacja sprzeciwu wobec tych standardów odbędzie się z kolei o godzinie 15:00.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro