Reklama
Reklama

Żałoba narodowa: Zmiana terminów wydarzeń kulturalnych

fot. AZS AWF Poznań
fot. AZS AWF Poznań

Prezydent Lech Kaczyński ogłosił w czwartek żałobę narodową w związku z katastrofą samolotu wojskowego, w której zginęło dwudziestu lotników. Żałoba potrwa do soboty, większość imprez przewidziana na weekend została odwołana.

W związku z trzydniową żałobą narodową, która potrwa do soboty wieczór, w Poznaniu zostały odwołane wydarzenia artystyczne przewidziane na rozpoczynający się weekend.

Przewidziany na piątek koncert w Filharmonii Poznańskiej został odwołany. Podczas koncertu miał wystąpić Leszek Możdżer prezentując utwory Georga Garschwina. Koncert prawdopodobnie odbędzie się w poniedziałek o godzinie 19.00.

Mający się odbyć w piątek oraz w sobotę spektakl w Teatrze Muzycznym zatytułowany "Baron Cygański" również został odwołany. Dyrekcja podjęła decyzję o przeniesieniu przedstawień z 25 i 26 stycznia na 4 i 5 kwietnia.

Nie odbędzie się występ Marcina Dańca w kinie Apollo. Nowy program artysta zaprezentuje 10 lutego, również w kinie. Bilety nie tracą ważności i każdy, kto wykupił wejście na sobotni występ będzie mógł wejść również w drugim terminie na ten sam bilet.

Również większość klubów i pubów w Poznaniu odwołało zapowiedziane imprezy. W klubie SQ nie odbędzie się piątkowa impreza "Panic!". Zgodnie z planem odbędzie się sobotnia impreza z Ltj Bukemem.

Na czas żałoby narodowej wszystkie imprezy w Centrum Kultury "Zamek" zostają odwołane: koncert "Pas de bourree...i nie tylko", który zapowiedziany był na sobotęoraz "Kubuś czyli uległość" Eugene Ionesco w wyk. Studia Teatralnego "Próby", który zaprezentowany miał być w piatek oraz w sobotę.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro