Reklama
Reklama

W perspektywie lepsza nawierzchnia, na razie utrudnienia w ruchu. Rusza modernizacja kolejnych ulic

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Od poniedziałku 7 maja zaczynają się remonty nawierzchni na ulicach: Hetmańska i Grochowska. Prace zostały tak rozplanowane, by nie wiązać się z większymi utrudnieniami, których jednak w 100 % uniknąć się nie da.

Remont na Hetmańskiej obejmie 136 metrowy odcinek od ul. Starołęckiej w kierunku ul. Stare Żegrze. W związku z pracami prowadzonymi po drugiej stronie ronda przez MPK, modernizacja tego odcinka nie powinna nastręczać większych problemów przejeżdżającym tam. Prace potrwają 5 dni.

Co innego, jeśli chodzi o wymianę nawierzchni na ul. Grochowskiej, gdzie modernizacji poddany zostanie odcinek od ul. Promienistej do ul. Grunwaldzkiej. Dla przejeżdżających tamtędy zostanie wydzielony jeden pas ruchu, co oznacza znaczne jego zwężenie. Remont tego odcinka ma potrwać do 18 maja.

Prace remontowe nie ominą także Obornickiej, gdzie prowadzone będą naprawy cząstkowe, co do których można spodziewać się, że ich remont nie wpłynie znacznie na przepustowość ulicy. Prace zostały wszakże tak przemyślane, by nie powodować większych ograniczeń w ruchu w godzinach komunikacyjnych szczytów. W soboty (12 i 26 maja) mają być likwidowane szczeliny w jezdniach. W dniach 7 do 11 maja prowadzone będą remonty cząstkowe, co oznaczać może drobne wydzielanie części pasów jezdni na poszczególnych fragmentach ulicy. Od 14 do 18 maja odbywać się będzie powierzchniowe frezowanie muld (kolein), a od 21 do 25 maja naprawy cząstkowe poboczy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
15.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
11.14 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro