Reklama
Reklama

Niepodległościowa PEKA. Będą okolicznościowe karty aglomeracyjne

fot. ZTM Poznań

Zarząd Transportu Miejskiego przygotowuje specjalne karty z okazji obchodów stulecia niepodległości, w czterech kolekcjonerskich wzorach.

W limitowanej serii wyprodukowanych zostanie 10 tys. kart po 2,5 tys z każdego wzoru. Wszystkie trafią do sprzedaży na przełomie października i listopada. Wzory, które ostatecznie trafią do kieszeni i portfeli poznaniaków zostawiły w pokonanym polu 7 innych projektów.

- Cztery projekty uzyskały wyraźną przewagę i to one znajdą się na kolekcjonerskich kartach PEKA na okaziciela
- mówi Daniel Wawrzyniak, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Jurorzy w swoich ocenach brali pod uwagę przede wszystkim spójność z tematem, czytelność zastosowanych grafik i czcionek, kompozycję barw oraz estetykę wykonania (harmonię). Autorami zwycięskich prac są: Sonia Kaczmarek, Jacek Kaliński, Miłosz Leśniewski oraz Dorota Zastróżna i Radosław Kwieciński.

To nie pierwszy raz, gdy ZTM wypuszcza karty aglomeracyjne ze specjalnym przesłaniem i grafiką. Były już karty z widokami charakterystycznymi dla Poznania, a także karta z okazji 1050-rocznicy chrztu oraz złota karta z podpisem prezydenta Poznania, przekazana Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
10℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
6.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro