Reklama
Reklama

Rottweiler zaatakował dziecko na Górczynie. Poszukiwany jest właściciel psa

fot. Trigueiro martins/wikimedia
fot. Trigueiro martins/wikimedia

W poniedziałek na terenach zielonych w okolicy pętli tramwajowej na Górczynie pies zaatakował bawiące się dzieci. Poszkodowane zostało dwu i pół letnie dziecko.

Z relacji opiekunki dziecka wynika, że dzieci bawiły się na terenach zielonych, kiedy nagle pojawił się duży, czarny pies i zaczął je gonić. Jedno z dzieci przewróciło się, a kiedy kobieta je podnosiła, pies rzucił się i zaczął gryźć dziecko. Zadane rany ostatecznie okazały się powierzchowne, ale ze względu na to, że właściciel zabrał psa i uciekł z miejsca zdarzenia, dziecko musi dostawać silne leki przeciw wściekliźnie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Cały czas bardzo ważne jest odnalezienie właściciela psa. O sprawie została poinformowana policja, a Andrzej Borowiak z zespołu prasowego poznańskiej policji potwierdza, że policjanci prowadzą działania w tej sprawie. Wszystkie osoby, które widziały sytuację lub kojarzą czarnego rottweilera z okolic miejsca zdarzenia proszone są o kontakt z policją.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.08 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro