Reklama
Reklama

Stara Rzeźnia sprzedana! Cały teren zostanie zrewitalizowany

fot. mat. prasowe

Vastint Poland stał się właścicielem Starej Rzeźni przy ulicy Garbary. Deweloper zapowiada rewitalizację całego terenu rzeźni i przekształcenie go w nowoczesną przestrzeń miejską.

Już wcześniej informowaliśmy, że wkrótce zniknie targ staroci działający od lat na terenie Starej Rzeźni, a teren zostanie sprzedany. Dziś już wiadomo, że nabywcą jest deweloper Vastint Poland -Wstępna koncepcja urbanistyczna zakłada połączenie współczesnych rozwiązań architektonicznych z historycznym kontekstem miejsca. Na terenie nieruchomości zachowały się zabudowania z przełomu XIX i XX wieku, m.in. hala główna, kotłownia, maszynownia, wieża wodna, z których część po rewitalizacji będzie stanowić atrakcyjną, centralną część nowego założenia. Powstanie tu ogólnodostępna przestrzeń o funkcjach handlowych i artystyczno- wystawienniczych. Pozostała część działki zostanie przeznaczona głównie na funkcje mieszkalne z elementami usług. Prace koncepcyjno-projektowe potrwają dwa lata. Mam nadzieję, że ich ostateczny kształt spotka się z przychylnym przyjęciem ze strony mieszkańców Poznania - mówi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Z zapowiedzi dewelopera zadowolony jest prezydent Poznania -Dla inwestorów jak Vastint Poland bardzo ważne jest to, by po drugiej stronie mieć wiarygodnego partnera. A takim są władze Miasta, które swoją politykę realizują w sposób przemyślany i konsekwentny. W tym przypadku chodzi o zrównoważony transport czy rewitalizację centrum. Inwestycje o takiej skali nie biorą się znikąd, impuls dają inwestycje miejskie. Stwarzają one warunki do realizacji takich projektów, jak zagospodarowanie terenu po Starej Rzeźni Miejskiej - tłumaczy Jacek Jaśkowiak i dodaje - Nasze działania, jako władz miasta, ukierunkowane są na powrót ludzi do centrum. Wiemy też, czego potrzebują inwestorzy, by podejmować decyzje o swoich projektach. A takim dzięki decyzjom ożywają konkretne obszary. Ten projekt przywróci świetność historycznym budynkom. Przekształci ten obszar w interesujący architektonicznie fragment centrum, zapełniając go ludźmi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
5℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
40.75 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro