Reklama
Reklama

Stara Rzeźnia sprzedana! Cały teren zostanie zrewitalizowany

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Vastint Poland stał się właścicielem Starej Rzeźni przy ulicy Garbary. Deweloper zapowiada rewitalizację całego terenu rzeźni i przekształcenie go w nowoczesną przestrzeń miejską.

Już wcześniej informowaliśmy, że wkrótce zniknie targ staroci działający od lat na terenie Starej Rzeźni, a teren zostanie sprzedany. Dziś już wiadomo, że nabywcą jest deweloper Vastint Poland -Wstępna koncepcja urbanistyczna zakłada połączenie współczesnych rozwiązań architektonicznych z historycznym kontekstem miejsca. Na terenie nieruchomości zachowały się zabudowania z przełomu XIX i XX wieku, m.in. hala główna, kotłownia, maszynownia, wieża wodna, z których część po rewitalizacji będzie stanowić atrakcyjną, centralną część nowego założenia. Powstanie tu ogólnodostępna przestrzeń o funkcjach handlowych i artystyczno- wystawienniczych. Pozostała część działki zostanie przeznaczona głównie na funkcje mieszkalne z elementami usług. Prace koncepcyjno-projektowe potrwają dwa lata. Mam nadzieję, że ich ostateczny kształt spotka się z przychylnym przyjęciem ze strony mieszkańców Poznania - mówi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

Z zapowiedzi dewelopera zadowolony jest prezydent Poznania -Dla inwestorów jak Vastint Poland bardzo ważne jest to, by po drugiej stronie mieć wiarygodnego partnera. A takim są władze Miasta, które swoją politykę realizują w sposób przemyślany i konsekwentny. W tym przypadku chodzi o zrównoważony transport czy rewitalizację centrum. Inwestycje o takiej skali nie biorą się znikąd, impuls dają inwestycje miejskie. Stwarzają one warunki do realizacji takich projektów, jak zagospodarowanie terenu po Starej Rzeźni Miejskiej - tłumaczy Jacek Jaśkowiak i dodaje - Nasze działania, jako władz miasta, ukierunkowane są na powrót ludzi do centrum. Wiemy też, czego potrzebują inwestorzy, by podejmować decyzje o swoich projektach. A takim dzięki decyzjom ożywają konkretne obszary. Ten projekt przywróci świetność historycznym budynkom. Przekształci ten obszar w interesujący architektonicznie fragment centrum, zapełniając go ludźmi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro