Reklama
Reklama

Hala targowa przeszkodą dla przywrócenia starego dworca? PKP: działalność hali nie ma wpływu na plany spółki

fot. Włodzimierz Hoppel

Hala targowa w budynku starego dworca działa od połowy marca i została bardzo dobrze przyjęta przez poznaniaków. Niektórzy z nich zastanawiają się jednak, czy obecność hali nie będzie miała wpływu na plany przywrócenia funkcji dworcowych w starym budynku? Zapytaliśmy o to PKP.

Food Hall zaczął działać w połowie marca. Na terenie hali starego dworca zorganizowano bar, a w dawnych okienkach kasowych pojawiły się punkty gastronomiczne, w których można skosztować dań kuchni meksykańskiej, indyjskiej, burgerów, zapiekanek i wielu innych. Dodatkowo w hali ustawiono też scenę, na której odbywają się koncerty. Food Hall jest czynny od czwartku do niedzieli i przyciąga tłumy poznaniaków, ale niektórzy z nich pytają, co dalej z planowanym przywróceniem funkcji dworcowych w tym miejscu - Chciałbym bardzo pochwalić przeróbkę dawnego dworca na halę targową. Stworzono naprawdę rewelacyjne miejsce, które pokazuje jak duży potencjał ma stary budynek dworca, ale tu pojawia się moje pytanie. Czy obecność hali targowej nie będzie miała wpływu na przywrócenie w tym miejscu dworca? Poznaniacy zadowoleni z nowego miejsca rozrywki, PKP inkasuje czynsz i nie musi za bardzo się przejmować, a i organizator zapewne swoje zarabia. Pozornie wszyscy zadowoleni, ale jednak Poznań potrzebuje przede wszystkim prawdziwego dworca - napisał do nas pan Michał.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z PKP S.A.. Przedstawiciel spółki zapewnia, że obecność hali targowej nie ma wpływu na plany PKP - Umowa ze spółką Foodhall na wynajem pomieszczeń na tzw. starym dworcu Poznań Główny jest umową krótkoterminową. Będzie ona obowiązywała do końca lipca 2018 roku. PKP S.A. jako właściciel nieruchomości nie ponosi kosztów związanych z przystosowaniem starego dworca do celów biznesowych najemcy. Działalność restauracji nie ma wpływu na plany inwestycje PKP związane z zagospodarowaniem dworca - poinformował Michał Stilger, rzecznik spółki.

Jednocześnie Michał Stilger informuje, że nie zmieniły się plany spółki, które zakładają, że PKP samodzielnie przeprowadzi prace w miejscu starego dworca. Powstanie tam przestrzeń pasażerska oraz hotel i pomieszczenia biurowe. Nie wiadomo jednak, kiedy ewentualne prace rozpoczną się.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro