Reklama
Reklama

Dobiega końca budowa szkoły na Umultowie. "To największa inwestycja oświatowa w tej kadencji samorządu"

fot. UMP

Bryła budynku jest już gotowa, teraz trwają prace wykończeniowe.

Szkoła i przedszkole powstają u zbiegu ulic Umultowskiej, Ślazowej i Zagajnikowej. Prace ruszyły wiosną ubiegłego roku. Budynek ma trzy kondygnacje i pomieści szkołę podstawową z 24 oddziałami, przedszkole z 6 oddziałami oraz salę gimnastyczną. Do tego dochodzi świetlica, biblioteka, czytelnia oraz przestronny hol z łącznikiem. Uczniowie będą też mieli do swojej dyspozycji wielofunkcyjne boisko, bieżnię ze skocznią, boisko do piłki nożnej i plac zabaw. Placówka będzie przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Docelowo pomieści około 700 dzieci.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

To największa inwestycja oświatowa w tej kadencji samorządu - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Przestrzeń szkoły i przedszkola jest bardzo przyjazna i nowoczesna. Skorzystają na tym nie tylko uczniowie, ale też mieszkańcy, którzy zyskają lokalne centrum kultury i rekreacji. Mam nadzieję, że powstanie zespołu pociągnie za sobą kolejne inwestycje w tym rejonie - dodaje.

Prace główne już się zakończyły, trwają prace wykończeniowe. Niedługo będziemy wyposażać szkołę - tłumaczy Jaromir Weigel, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich. Rozpoczęły się już roboty na zewnątrz budynku. Po zakończeniu budowy parkingu, rozpoczniemy sadzenie drzew - wylicza.

Ponadto odcinek ulicy Umultowskiej, na wysokości nowej placówki zostanie utwardzony, powstanie chodnik a do nowego zespołu będzie też można dojechać komunikacją miejską Zwiększona zostanie częstotliwość kursowania autobusów. Będzie też połączanie autobusowe pomiędzy Moraskiem, Umultowem i Radojewem - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski.

To druga szkoła w Poznaniu wybudowana po 1989 roku. Walczyliśmy o nią bardzo długo, bo aż kilkanaście lat - mówi Rafał Sobczak z Rady Osiedla Umultowo. Dotąd, dzieci z Moraska, Radojewa i Umultowa uczęszczały do przedszkoli i szkół, które znajdują się głównie po południowej stronie torów kolejowych. Teraz od najmłodszych lat będą uczyć się i rozwijać w pięknym zespole, który powstanie po północnej stronie torów - dodaje.

Pierwsi uczniowie rozpoczną naukę 1 września. Koszt inwestycji to ponad 25 milionów złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro