Reklama

Tramwajem po rzece. Od weekendu można znowu pływać po Warcie

fot. Włodzimierz Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

W sobotę, 28 kwietnia oferta turystyczna miasta poszerzy się dość znacznie. Przez cały sezon będzie można podziwiać Poznań z perspektywy zabytkowych pojazdów, a nawet - rzeki.

Trasa, którą co weekend pokonywać będzie tramwaj rzeczny zaczyna się przy Katedrze, a kończy swój bieg aż na Szelągu. Po drodze zahaczy o Politechnikę (przy ul. Przystań), Rataje (przy os. Piastowskim), Wildę (przy Łazienkach Rzecznych), Chwaliszewo (przy Starym Korycie). Na pokładzie, prócz podziwiania miasta z perspektywy rzeki, będzie można wziąć udział w warsztatach ekologicznych, a także innych animacjach.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Cały rejs będzie trwać około 1 godz. 35 min. Zainteresowanych cennikiem i rozkładem jazdy odsyłamy na stronę Rzeki Warty Poznania.Innym urozmaiceniem zwiedzania miasta, czy po prostu - spędzania w nim czasu - może być podróż liniami turystycznymi, obsługiwanymi historycznym taborem. Startują one w ten weekend i będą kursowały w soboty, niedziele i święta aż do ostatniego weekendu września, czyli do 30 września bieżącego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro