Reklama
Reklama

Wyciek paliwa na drodze nr 92 i potężne korki na wysokości Tarnowa Podgórnego

fot. Radosłąw

Na nitce drogi nr 92 w stronę Poznania powstają olbrzymie korki. Wszystko przez wyciek paliwa. Na miejscu są strażacy, m.in. Grupa Chemiczna.

Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną rozszczelnienia zbiornika, jednak znany jest nam efekt - powstał duży wyciek benzyny, która zaczęła przedostawać się do gleby. Na miejsce zostali wezwani strażacy, którzy udali się na interwencję w liczbie 7 zastępów. Część z funkcjonariuszy zajęła się przepompowywaniem paliwa z uszkodzonego zbiornika, na miejscu swoje czynności wykonuje także Grupa Chemiczna, która zajmuje się niwelowaniem skutków wycieku i jego wpływu na środowisko.

#wonderlandpolska Najlepszy barber w Swarzędzu! Najlepszy barber w Poznaniu! Depilacja woskiem do usługi barberskiej -50% od ceny regularnej tylko do 30 maja! Zarezerwuj wizytę już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA


W związku z interwencją droga nr 92 została zablokowana. Według informacji przekazanej nam przez dyżurnego wielkopolskiej straży pożarnej, część z zastępów już wróciła z akcji, jednak nie wiadomo jak długo jeszcze potrwa interwencja, a wraz z nią - utrudnienia w ruchu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
3℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro