Reklama

Pierwszy, bajkowy przejazd Maltanki w tym roku

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Na otwartą sprzedaż biletów wypada jeszcze poczekać do 1 maja, kiedy to oficjalnie startują kursy Kolei Parkowej Maltanka, ale za nami już inauguracyjny przejazd.

Na kapitalny remont Maltanki wydano niemałą sumę, bo 4,5 mln zł, które zostały przeznaczone na gruntowny remont całego 3-kilometrowego torowiska, 8 rozjazdów oraz przystanki. Również wagoniki zostały poddane lekkiej rewitalizacji - wszystko po to, by przejażdżka Maltanką byłą jeszcze większą frajdą. Spory udział w zebraniu środków na modernizację ulubionej "ciuchci" poznaniaków ma położona nieopodal Galeria Malta, która zdecydowała się pomóc finansowo MPK w opiece nad kolejką.

Pierwszymi tegorocznymi szczęśliwcami, którym dane było zażyć przejażdżki odnowioną trasą Maltanki były przedszkolaki i uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź przebrani za bajowe postaci z "Alicji w krainie czarów". Przejazd baśniowych charakterów zapowiada Festiwal Bajek, który odbędzie się w Poznaniu od 15 do 18 czerwca.

- Kolejka Maltanka kursować będzie codziennie od 1 maja do 30 września 2017 od godz. 10 do 19, w weekendy co pół godziny, a w dni powszednie co godzinę - informuje MPK.

Normalny bilet na przejazd Maltanką kosztuje 6 zł. Dzieci do 16. roku życia zapłacą 4 zł

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro