Reklama
Reklama

ONR i NOP zabronione na Facebooku: organizacje te otwarcie propagują poglądy rasistowskie, antysemickie i homofobiczne

fot. Artur Reszko/PAP

W ostatnim czasie Facebook zmienił swój regulamin, aby chronić swoich użytkowników przed nienawiścią i atakami. Przy okazji portal postanowił ostatecznie usunąć ze swoich stron Obóz Narodowo-Radykalny oraz Narodowe Odrodzenie Polski.

Zgodnie z regulaminem największego na świecie serwisu społecznościowego zabronione jest propagowanie nienawiści na tle płci, rasy, przynależności etnicznej i religijnej, narodowości, orientacji i tożsamości seksualnej, chorób oraz niepełnosprawności. Takie zasady obowiązują od wielu lat, ale ostatnio zostały uszczegółowione, a jednocześnie Facebook postanowił o usunięciu z serwisu dwóch polskich organizacji -Obecność organizacji konsekwentnie naruszających nasze zasady może zostać zabroniona na naszej platformie. Tak stało się w przypadku Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) i Narodowego Odrodzenia Polski (NOP) w Polsce. Uważamy, że organizacje te otwarcie propagują poglądy rasistowskie, antysemickie i homofobiczne. Zapoznaliśmy się z wieloma zgłoszonymi nam materiałami, w których atakowano ludzi ze względu na ich cechy chronione. Nie była to łatwa decyzja, ponieważ zachęcamy do wyrażania indywidualnych poglądów, nawiązywania kontaktów i dzielenia się przemyśleniami, ale też chcemy, żeby ludzie zawsze czuli się mile widziani i bezpieczni - czytamy w komunikacie skierowanym do polskich użytkowników.

Strony wspomnianych organizacji zostały usunięte z serwisu, ale dodatkowo zabronione jest odwoływanie się do nich oraz używanie ich symboli w serwisie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro