Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -6
Reklama

Społeczna Koalicja Prawo do Miasta wskazała swoją kandydatkę na fotel prezydenta Poznania

sk
piątek, 27.04.2018 r.
godz. 07.22
sk | piątek, 27.04.2018 r., godz. 07.22
Społeczna Koalicja Prawo do Miasta wskazała swoją kandydatkę na fotel prezydenta Poznania
Dorota Bonk-Hammermeister

Dorota Bonk-Hammermeister będzie reprezentantem społeczników w wyścigu o fotel prezydenta miasta.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1036 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1045 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1040 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Społeczna Koalicja Prawo do Miasta ogłosiła zawiązanie komitetu wyborczego na początku lutego. z jej list o mandaty radnych ubiegać będą się m.in. Maciej Wudarski, Joanna Jaśkowiak i Włodzimierz Nowak.

Niewiadomą pozostawało nazwisko osoby mającej powalczyć o najważniejsze stanowisko w mieście. Nieoficjalne informacje wskazywały, że faworytką jest Dorota Bonk-Hammermeister, przewodnicząca Rady Osiedla Wilda i prezes zarządu Stowarzyszenia Prawo do Miasta. I te informacje zostały potwierdzone.

- Po kilku tygodniach dyskusji i konsultacji wczoraj wieczorem, 26 kwietnia br. wybraliśmy kandydata na prezydenta Poznania Społecznej Koalicji Prawo do Miasta w jesiennych wyborach miejskich. Wybór miał demokratyczny charakter, głosowanie było tajne, wynik nie był oczywisty - poinformował Lech Mergler z Prawa do Miasta.

Dorota Bonk-Hammermeister jest przewodnicząca Rady Osiedla Wilda. Z wykształcenia filozof, z pasji społecznik, matka trzech córek. Przez dwanaście lat prowadziła chórek dziecięcy w parafii przy Rynku Wildeckim. Wspólnie z Generatorem Malta stworzyła społeczny Ogród Wilda na Fabrycznej. Jest także aktywna w Stowarzyszeniu Kongres Kobiet. 

Reklama