Reklama
Reklama

Zachwytom nad poznańskim biurowcem nie ma końca. Kolejna nominacja dla Bałtyku

fot. PPOR
fot. PPOR

Tym razem, stający się już pomału ikoną Poznania budynek został doceniony nominacją, przez jurorów słynnego plebiscytu BRYŁA. O przyznaniu statuetki zadecyduje głosowanie.

- Ekscytacja, towarzysząca projektowi poznańskiego biurowca była ogromna" - czytamy w uzasadnieniu nominacji na specjalnie dedykowanej plebiscytowi stronie internetowej. - Niektórych forma Bałtyku zaskoczyła, dla innych wydała się kontrowersyjna: krytycy uznali gmach o elewacjach z ciemnego lastryko za przeskalowany, jakby "za ciężki". Nie można jednak powiedzieć, że nowy biurowiec dominuje - w okolicy znajduje się nie tylko kilka dużych obiektów, ale i ogromne, ruchliwe Rondo Kaponiera, nowoczesny budynek biurowy dobrze uzupełnia tę wielkomiejską przestrzeń - argumentują autorzy plebiscytu.

Obok poznańskiego wieżowca, zaprojektowanego przez pracownię MVRDV, na nagrodę mają jeszcze szansę: siedziba WRiTV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, budynek mieszkalny na ul. Sprzecznej w Warszawie, tamtejsze Bulwary Wiślane, biurowiec firmy Kanalux w Radzionkowie, siedziba agencji reklamy Fux w Gliwicach, V Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Rzeźba Nawa we Wrocławiu oraz przedszkole w Żorach.

W przypadku zwycięstwa Bałtyku mielibyśmy do czynienia z dobrą passą Poznania, wszak w zeszłym roku najwięcej głosów w plebiscycie otrzymała poznańska serwerownia Beyond.pl i to właśnie zaprojektowana w pracowni ELD Poland nieruchomość otrzymała laur BRYŁY ROKU 2016. Jak będzie teraz? Swoje głosy oddawać można na stronie plebiscytu BRYŁA. Wręczenie nagrody nastąpi 17 maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro