Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Zarząd firmy uspokaja: Solaris zachowa swoją markę, a produkcja pozostanie w Polsce

sw
czwartek, 26.04.2018 r.
godz. 16.27
sw | czwartek, 26.04.2018 r., godz. 16.27
Zarząd firmy uspokaja: Solaris zachowa swoją markę, a produkcja pozostanie w Polsce
fot. Solaris Bus & Coach

To pierwszy komunikat, odnośnie przyszłości spółki, od pojawienia się doniesień, dotyczących sprzedaży wielkopolskiego potentata autobusowego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
8°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1022 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1030 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na początku kwietnia w Poznaniu zapanowało niemałe poruszenie w związku z informacjami dotyczącymi ewentualnej sprzedaży dwóch flagowych wielkopolskich firm. Jedną z nich jest właśnie Solaris Bus & Coach, drugą - sieć marketów Piotr i Paweł, która również ma zmienić właściciela. Sprawa ma zarówno wymiar lokalny - to firmy Wielkopolskie, ale także wymiar ogólnokrajowy, bo obie firmy działają w branżach uznawanych przez rząd za kluczowe dla rozwoju polskiej gospodarki.

Wraz z pierwszymi informacjami dotyczącymi możliwości sprzedaży Solarisa pojawiły się dwa warianty, które mają być rzekomo rozważane przez zarząd spółki. Pierwszy z nich zakłada sprzedaż firmy zagranicznemu podmiotowi, bo nie ma zbyt wielu polskich, które byłoby stać na zakup firmy z Bolechowa. Według drugiego wariantu, udziały w Solarisie miałby wykupić Polski Fundusz Rozwoju. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w czerwcu.

Niezależnie od tego, jaka ona będzie, osoby zaniepokojone niejasną przyszłością potentata wśród producentów autobusów, mają prawo odetchnąć z ulgą. Po raz pierwszy od pojawienia się plotek na temat sprzedaży, głos w tej sprawie zabrał przedstawiciel zarządu, Zbigniew Palenica - Chcemy rozwijać i rozbudowywać firmę. Sprawdzamy w tym momencie różne możliwości. Ale chcę jasno podkreślić, że utrzymamy markę, utrzymamy zatrudnienie i utrzymamy naszą produkcję w fabryce - mówił Palenica serwisowi Transport-Publiczny.pl.

Reklama