Reklama

Będzie Muzeum Szparaga! Oczywiście w Wielkopolsce

fot. informacja prasowa UPP
fot. informacja prasowa UPP

Inicjatywa znajduje się jeszcze w powijakach i na konkrety wypada jeszcze chwilę poczekać, jednak powstanie muzeum poświęcone popularnemu warzywu jest już pewne.

Pomysł utworzenia placówki, która ma na celu zająć się tematem szparagów pod każdym możliwym kątem, zrodził się na poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Samo muzeum powstanie jednak nie w stolicy regionu, a w Nowym Tomyślu, czyli mieście którego okolica słynie z uprawy i sprzedaży szparagów.`

- Szacuje się, że w Polsce produkuje się około 6 tysięcy ton szparagów rocznie i z roku na rok te ilości są większe z uwagi na rosnące zainteresowanie tym warzywem w kraju - mówi prof. dr hab. Mikołaj Knaflewski z Katedry Warzywnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Inicjatywa utworzenia Muzeum Szparaga wydaje się logiczną konsekwencją wzrostu, który notuje gałąź rolnictwa, związana z podłużnym warzywem.

Na więcej informacji odnośnie utworzenia placówki wypada poczekać do 4 maja, kiedy to odbędzie się briefing poświęcony tej inicjatywie, uroczyste podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie, a także wręczenie "Srebrnych Szparagów".

Zarówno data pierwszych informacji o planach dotyczących muzeum, jak i wspomnianego briefingu wydają się być nieprzypadkowe - zaczyna się wszakże sezon na szparagi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
21.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro