Reklama
Reklama

W weekend otwarcie KontenerART. Na początek zagra Pochwalone

fot. Jacek Kapczyński - archiwum
fot. Jacek Kapczyński - archiwum

Kolejny rok z rzędu przełom kwietnia i maja oznacza początek działalności KontenerART.

KontenerART działa na Chwaliszewie od kilku lat. miejsce z roku na rok się rozwija, obecnie można tam wysłuchać koncertu, zwiedzić wystawę, potańczyć czy po prostu posiedzieć ze znajomymi.

Tegoroczny sezon ruszy w najbliższy piątek. Odwiedzający będą mogli wysłuchać koncertu zespołu "Pochwalone", na scenie zaprezentuje się również DJ Kuczer.

Tego dnia odbędzie się także otwarcie wystawy Strange Things. - Malarstwo tworzone pod wpływem omamów, przeżyć, emocji, wibracji duszy i ciała. Formy i kolory przenikają się, rozpływają, przechodzą z jednego stanu w drugi, zatrzymują się i płyną dalej. To malarstwo przypomina życie z głębin morskich i owady z ciemnych lasów, wymyka się ludzkim zmysłom. Odwiedzając wystawę wchodzimy w krainę abstrakcji i fantazji. Autorka wystawy pod pseudonimem Strange Things maluje, rysuje, farbuje tkaniny, buduje scenografie i kostiumy - zachęcają organizatorzy.

Kolejne dni weekendu to m.in. koncerty "Budyń&Bajzel - I Like Chopin" i "Sonbird" czy różnego rodzaju warsztaty.

- Program KontenerART 2018 to wiele imprez które pozwolą wam się samodoskonalić, zainspirują Was do rozwoju i kreatywności. Odbędą się liczne jam session, slamy poetyckie, stand-upy, koncerty młodych zespołów, performance sztuk wizualnych, spotkania z twórcami i inne działania - zapewniają osoby odpowiedzialne za KontenerART. Wstęp wolny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro