Reklama
Reklama

W Poznaniu pojawił się pierwszy bitcoinomat

fot. Reddit
fot. Reddit

Jedna z kilkunastu w Polsce maszyn do wymiany kryptowalut na złotówki stanęła na pierwszym piętrze poznańskiego centrum handlowego Avenida.

Obecność urządzenia do transakcji finansowych opartych na technologii blockchain jest pokłosiem rosnącej popularności kryptowalut. Również w Polsce nie brakuje osób, które chcą na wahaniach kursów bitcoina zarobić, lub posiadają swoje oszczędności w kryptowalutach i to nimi właśnie chciałyby płacić za kupowane dobra lub usługi.

Siłą rzeczy, musiało to spowodować powstanie takich rozwiązań, jak to dostępne w Avenidzie. Maszyna znajdująca się tuż przy poznańskim Dworcu Głównym służy do szybkiej wpłaty oraz wypłaty środków i wymiany ich na bitcoina. W pewnym sensie jest więc to coś na kształt bankomatu, ale również - elektronicznego kantoru.

Poznański bitcoinomat jest jednym z kilkunastu działających aktualnie w Polsce i stanowi ciekawostkę nawet w skali świata, o czym świadczą liczne wzmianki w anglojęzycznych serwisach zajmujących się tematyką kryptowalut oraz udostępnienie jego zdjęcia w słynnym portalu Reddit.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro