Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
20 8
Reklama

W Poznaniu pojawił się pierwszy bitcoinomat

sw
niedziela, 22.04.2018 r.
godz. 16.59
sw | niedziela, 22.04.2018 r., godz. 16.59
W Poznaniu pojawił się pierwszy bitcoinomat
fot. Reddit

Jedna z kilkunastu w Polsce maszyn do wymiany kryptowalut na złotówki stanęła na pierwszym piętrze poznańskiego centrum handlowego Avenida.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
20°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
20°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
15°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Obecność urządzenia do transakcji finansowych opartych na technologii blockchain jest pokłosiem rosnącej popularności kryptowalut. Również w Polsce nie brakuje osób, które chcą na wahaniach kursów bitcoina zarobić, lub posiadają swoje oszczędności w kryptowalutach i to nimi właśnie chciałyby płacić za kupowane dobra lub usługi. 

Siłą rzeczy, musiało to spowodować powstanie takich rozwiązań, jak to dostępne w Avenidzie. Maszyna znajdująca się tuż przy poznańskim Dworcu Głównym służy do szybkiej wpłaty oraz wypłaty środków i wymiany ich na bitcoina. W pewnym sensie jest więc to coś na kształt bankomatu, ale również - elektronicznego kantoru.

Poznański bitcoinomat jest jednym z kilkunastu działających aktualnie w Polsce i stanowi ciekawostkę nawet w skali świata, o czym świadczą liczne wzmianki w anglojęzycznych serwisach zajmujących się tematyką kryptowalut oraz udostępnienie jego zdjęcia w słynnym portalu Reddit.

Reklama