Reklama

Nowy sondaż poparcia dla partii politycznych. Nowoczesna poza Sejmem

fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl
fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl

Najnowszy sondaż przeprowadziła pracownia IBRIS dla portalu Onet.pl. Niezmiennie liderem poparcia jest rządzące Prawo i Sprawiedliwość, ale umacnia się Platforma Obywatelska.

Niekwestionowanym liderem jest cały czas Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć na 34,5% poparcia, ale oznacza to spadek w ciągu miesiąca o 2,6 pkt. procentowego. Drugie miejsce zajmuje Platforma Obywatelska, którą poparło 24,3% respondentów. W przypadku tej partii poparcie jest stabilne i zanotowano jedynie niewielki wzrost o 0,3 pkt. procentowego.

Prawie identyczny wynik osiągnął ruch Kukiz"15 - 9,8% (wzrost o 1,5 pp.) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej - 9,2% (wzrost o 1,6 pp.). W Sejmie znalazłoby się jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chciałoby głosować 6,6% respondentów (wzrost o 2,2 pp.). Najnowszy sondaż to złe wieści dla Nowoczesnej. Na partię Katarzyny Lubnauer chciałoby głosować zaledwie 4,5% badanych (spadek o 1,8 pp.), a to oznacza, że partia znalazłaby się poza Sejmem.

Na poparcie poniżej 2% mogą liczyć partie Wolność, Razem oraz Kongres Nowej Prawicy. 7,4% badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Badanie przeprowadzono 19 kwietnia metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych na reprezentatywnej próbie liczącej 1100 osób.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro