Reklama
Reklama

Rekordowy przemyt haszyszu na polskiej granicy

fot. SG

Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili rekordowy przemyt haszyszu. Obywatel Rosji próbował przez przejście graniczne w Kuźnicy przewieźć 114 kilogramów haszyszu o wartości blisko 6 mln złotych.

45-letni obywatel Rosji pojawił się w miniony weekend na przejściu granicznym w Kuźnicy. Uwagę funkcjonariuszy Straż Granicznej zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny - W ramach współdziałania zwrócono się do Służby Celno - Skarbowej o prześwietlenie Peugeota 3008 przy użyciu urządzenia skanującego. Obraz z kamery potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. W pojeździe znajdowała się podwójna podłoga. W wyniku szczegółowej kontroli ujawniono 131 zamkniętych hermetycznie paczek różnej wielkości z suszem roślinnym. Użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz. Łącznie zabezpieczono około 114 kg haszyszu o szacunkowej wartości blisko 5,7 mln zł - relacjonuje biuro prasowe Straży Granicznej.

Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji Straży Granicznej, zatrzymano też samochód, którym podróżował. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara grzywny oraz nawet trzech lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro