Reklama
Reklama

Rekordowy przemyt haszyszu na polskiej granicy

fot. SG

Funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili rekordowy przemyt haszyszu. Obywatel Rosji próbował przez przejście graniczne w Kuźnicy przewieźć 114 kilogramów haszyszu o wartości blisko 6 mln złotych.

45-letni obywatel Rosji pojawił się w miniony weekend na przejściu granicznym w Kuźnicy. Uwagę funkcjonariuszy Straż Granicznej zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny - W ramach współdziałania zwrócono się do Służby Celno - Skarbowej o prześwietlenie Peugeota 3008 przy użyciu urządzenia skanującego. Obraz z kamery potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. W pojeździe znajdowała się podwójna podłoga. W wyniku szczegółowej kontroli ujawniono 131 zamkniętych hermetycznie paczek różnej wielkości z suszem roślinnym. Użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz. Łącznie zabezpieczono około 114 kg haszyszu o szacunkowej wartości blisko 5,7 mln zł - relacjonuje biuro prasowe Straży Granicznej.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji Straży Granicznej, zatrzymano też samochód, którym podróżował. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara grzywny oraz nawet trzech lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro