Reklama

Znów można legalnie wypić piwo nad Wartą. Miasto wydzieliło specjalne strefy

fot. archiwum
fot. archiwum

Zamieszanie w związku z zakazami picia na rzeką ma swój finał. Nad Wartą stanęły znaki wyznaczające strefy, w których dozwolone jest picie.

W związku z wprowadzonym niedawno prawem, obowiązuje zakaz spożywania alkoholu we wszystkich miejscach publicznych. Ustawodawca zostawiłjednak furtkę dla samorządów, by te mogły wyznaczyć strefy, w których konsumpcja procentowych trunków byłaby dozwolona. Radni Miasta Poznania skorzystali z tej możliwości skwapliwie.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Strefy wyznaczono w miejscach chętnie uczęszczanych przez poznaniaków, a jednocześnie, znajdujących się w odpowiedniej odległości od zabudowy mieszkaniowej. Zakaz nadal będzie obowiązywał pod mostami oraz w miejscach położonych tuż obok mieszkań. Zniesienia zakazu picia w wydzielonych strefach, oczywiście, nie zdejmuje z odwiedzających je obowiązku zachowania porządku. Jednak, jak pokazują przykłady poprzednich lat, poznaniacy nauczyli się dbać o czystość, także nad rzeką.

Oto miejsca, w których od czwartku 19 kwietnia, można legalnie spożywać alkohol.

Na zachodnim brzegu Warty piwko pod chmurką będzie można wypić:

a) na obszarze ograniczonym: od północy betonowym kanałem odpływowym na wysokości Starego Koryta Warty, od wschodu rzeką Wartą, od południa mostem św. Rocha (tereny pod mostem są objęte zakazem), od zachodu górną krawędzią skarpy,

b) na obszarze ograniczonym: od północy mostem Królowej Jadwigi (tereny pod mostem objęte zakazem), od wschodu rzeką Wartą, od południa utwardzonym dojściem od Łazienek rzecznych do rzeki Warty, od zachodu górną krawędzią skarpy;

Na wschodnim brzegu rzeki Warty strefy zostały wydzielone:

a) na obszarze ograniczonym: od północy linią pomiędzy skarpą a rzeką Wartą na wysokości rozgałęzienia rzeki Warty i Kanału Ulgi Cybiny, od wschodu górną krawędzią skarpy, od południa mostem św. Rocha (tereny pod mostem objęte zakazem), od zachodu rzeką Wartą,

b) na obszarze ograniczonym: od północy mostem św. Rocha (tereny pod mostem objęte zakazem), od wschodu górną krawędzią skarpy, od południa mostem Królowej Jadwigi (tereny pod mostem objęte zakazem), od zachodu rzeką Wartą,

c) na obszarze ograniczonym: od północy mostem Królowej Jadwigi (tereny pod mostem objęte zakazem), od wschodu górną krawędzią skarpy, od południa utwardzonym dojściem od skarpy do rzeki Warty na wysokości przystani przeładunkowej, od zachodu rzeką Wartą.

Z zakazu nie zostały wyjęte tereny pomiędzy mostem Bolesława Chrobrego a Królowej Jadwigi (po zachodniej stronie rzeki), a także od mostu Chrobrego do budowanych schodów w parku Stare Koryto oraz - co oczywiste - na Ostrowie Tumskim.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro