Reklama

Startuje dziś jeden z najbardziej unikalnych festiwali w kraju. Poznań zamieni się w wielkie pole festiwalowe

W ten weekend czeka poznaniaków wiele mocnych muzycznych wrażeń. W związku z Enea Spring Break część popularnych klubów będzie zamknięta dla reszty publiczności.

Gdyby próbować opowiedzieć o rozpoczynającym się właśnie festiwalu, przy pomocy liczb, to byłoby to 151, 18 i 3. Oznaczają one 151 wykonawców, 18 scen, 3 dni trwania imprezy. Ale liczby nie oddają wszystkiego. Spring Break to przede wszystkim powiew świeżości w muzyce alternatywnej. Każdy z projektów, występujący w tym roku w ramach imprezy, robi to na niej po raz pierwszy... i ostatni. Wszystko przez "showcase’ową" formułę festiwalu, która jest pomyślana w ten sposób, by artyści mogli i chcieli się zaprezentować na niej w swojej najwyższej formie. Jest ona na tyle atrakcyjna dla muzyków, że przyciąga zarówno gwiazdy jak O.S.T.R. czy Kortez, jak i mniej utytułowanych twórców alternatywnych, znajdujących się na dorobku, np. Palmer Eldtrich i Ffrancis.

To, co odróżnia poznańską imprezę od innych głośnych, rodzimych festiwali, to również jej sceneria, która... rozłożona jest na wiele popularnych lokali w różnych miejscach miasta. W związku z tą osobliwością, wejście do kilku chętnie uczęszczanych przez poznaniaków klubów może być utrudnione - do soboty włącznie. Dlatego przed wyjściem na miasto, warto rozeznać się, gdzie i na jakich warunkach będzie można się w ten weekend bawić.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro