Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2

Winogrady: dziecko bez wiedzy opiekunów opuściło przedszkole?

j
czwartek, 19.04.2018 r.
godz. 14.53
j | czwartek, 19.04.2018 r., godz. 14.53
Winogrady: dziecko bez wiedzy opiekunów opuściło przedszkole?

Do zdarzenia miało dojść dziś w jednym z niepublicznych przedszkoli na terenie osiedla Pod Lipami. Dyrekcja uspokaja.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Chciałam zgłosić sprawę samowolnego wyjścia dziecka z przedszkola na os. Pod Lipami. Dziecko wyszło i spacerowało sobie samo, bez opieki po ulicy. Gdyby nie przechodnie skończyć się mogło tragicznie. Sprawa jest na tyle poważna, że warto się nad nią pochylić – pisze nasza czytelniczka. Dziś po godz 10 rano z przedszkola na os Pod Lipami wyszło sobie niezauważone dziecko i spacerowało poza terenem przedszkolnym. Gdyby nie interwencja przechodniów przy ul Słowiańskiej i mieszkańców osiedla oraz personelu sklepu mogłoby dojść do tragedii. Dziecko zostało odprowadzone do przedszkola ku zaskoczeniu opiekunek, które nie zauważyły braku zguby. Czy aby opieka w niepublicznych przedszkolach jest taka jaką byśmy sobie życzyli – dodaje druga.

O sprawę zapytaliśmy dyrekcję. Placówka dementuje informacje. Dziecko nie spacerowało sobie samo bez opieki po ulicy – tłumaczy w rozmowie z nami dyrektor przedszkola. Faktycznie na chwilę wyszło samo przed budynek, ale cały czas przebywało na terenie przedszkola. Trwało to dosłownie chwilę i natychmiast za dzieckiem wybiegła opiekunka – dodaje.

Jak tłumaczy dyrektor placówki dziecko od niedawna uczęszcza do przedszkola, nie jest jeszcze oswojone z całą sytuacją i wyszło przed budynek w poszukiwaniu rodziców.

Sprawę będą wyjaśniać policjanci.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama