Reklama
Reklama

Będzie basen na os. Zwycięstwa? Sąd odrzucił skargi trzech spółdzielców, którzy blokowali rozpoczęcie budowy

Zakończyła się rozprawa, wytoczona przez członków Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Winogrady, odnośnie sprzedaży działki pod budowę pływalni.

Sąd rozpatrywał obiekcje względem uchwały podjętej podczas ubiegłorocznego walnego zgromadzenia PSM Winogrady. Uchwała dotyczyła sprzedaży działki, na której ma powstać długo wyczekiwany w tej części miasta basen. Nabywcą gruntów wedle decyzji miało być miasto. Troje spółdzielców, którzy zostali podczas walnego zgromadzenia przegłosowani, wniosło pozew o uchylenie przepisu. Powodem takiego ruchu było przekonanie, że ten sposób rozporządzenia ziemią, należącą do spółdzielni jest dla niej niekorzystny. Protestujący domagali się zawarcia z miastem umowy dzierżawy, tak jak to było w przypadku gruntów pod inne inwestycje w pobliżu (restauracja typu fast food i stacja benzynowa). Uchwała podjęta na walnym zgromadzeniu, w opinii trójki mieszkańców, w ogóle nie powinna być brana pod uwagę, jako że podsumowanie walnego zgromadzenia, nastąpiło dzień po jego zamknięciu.

Sąd nie przychylił się do tej interpretacji faktów, zwracając uwagę, że uchwały rzeczywiście miały miejsce i nie można udawać iż nie istnieją. - Błędna data nie wpływa na ich treść. Co więcej, większość osób była za tymi uchwałami, dlatego słusznie stwierdzono, że one zapadły - tłumaczyła sędzia Hanna Ratajczak.

Tym samym, przybliża sięperspektywa powstania pływalni na os. Zwycięstwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro