Reklama
Reklama

Młodzi poznaniacy świecą przykładem. Młodzieżowa Rada Miasta została uznana za najlepszą w kraju

fot. Poznan.pl
fot. Poznan.pl

W konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wzięły udział młodzieżowe rad działające przy 29 jednostkach samorządowych.

Młodzi radni z Poznania mieli za zadanie przygotować film lub prezentację, w której przedstawić mieli działania podejmowane przez młodzieżową radę na rzecz lokalnych społeczności oraz swój udział w działalności regularnej rady miasta, dla której stanowią organ doradczy. W konkurencji jeszcze ważniejszą od formy prezentacji, byłą jej wartość merytoryczna.

- Nagroda dla najlepszej młodzieżowej rady w Polsce jest uwieńczeniem naszych działań. Młodzieżowa Rada to dla nas codzienna praca, której oddajemy niemal cały czas wolny. Bardzo cieszy nas to, że ministerstwo doceniła naszą aktywność i zaangażowanie na rzecz młodych poznaniaków i poznanianek - mówiła podczas wręczania nagrody Beata Szeszuła z Poznańskiej Młodzieżowej Rady Miasta.

Sukces poznańskiej Młodzieżowej Rady Miasta jest powodem do dumy także dla dorosłych urzędników. - Bardzo cieszymy się z sukcesu naszej Młodzieżowej Rady. Swoim działaniem pokazuje, że maturzyści mają ciekawe podejście do miasta. Poznań wspiera działania rady, starając się wykorzystać przy tym potencjał młodych ludzi. Mają oni wiele pomysłów oraz ciekawych inicjatyw, które wpisują się w charakterystykę pokolenia Y. Trzeba przy tym pamiętać, że właśnie to pokolenie będzie kształtowało przyszłość Poznania - podkreśla Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta UMP.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w poznańskiej Młodzieżowej Radzie Miasta działają wyłącznie młode kobiety. Gdyby taka tendencja utrzymała się także w momencie w ich wejścia w świat polityki przez wielkie "P", niepotrzebna byłaby dyskusja na temat parytetów, a jeśli nawet - to ze zgoła odwrotnych powodów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro