Reklama
Reklama

Policjanci ujęli sprawcę pobicia na Krysiewicza

Moment doprowadzenia zatrzymanego do komendy fot. kadr video

Poznańscy policjanci ujęli sprawcę pobicia na ulicy Krysiewicza, do którego doszło w październiku ubiegłego roku.

O sprawie kilkukrotnie pisaliśmy na naszych łamach. Albert R. został pobity, a następnie przejechany przez samochód osobowy. Kierująca pojazdem Marta Sz. usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy. Ofiara jest obecnie w bardzo ciężkim stanie i może nigdy nie wrócić do pełni zdrowia. Na jego rehabilitację potrzeba 200 tysięcy złotych.

Do tej pory nieuchwytny pozostawał sprawca pobicia. W środę został on ujęty w Plewiskach. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Obecnie przebywa on w komendzie miejskiej, gdzie trwają czynności.

- Śledczy na początku obecnego roku ustalili tożsamość poszukiwanego mężczyzny, jednak nie ujawnili tej informacji publicznie. Podejrzewano bowiem, że przebywa on poza krajem i śledzi doniesienia medialne w tej sprawie - wyjaśniła podkom. Patrycja Banaszak z poznańskiej policji.

Założenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. 26-latek poczuł się bezpiecznie, powrócił do Polski i ukrył się w wynajętym mieszkaniu. Wizyta policjantów kompletnie go zaskoczyła.

Prokurator nie postawił jeszcze oskarżonemu poznaniakowi zarzutów. Za popełniony czyn może mu jednak grozić wieloletnie więzienie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro