Reklama
Reklama

Nieprawidłowości w POSUM: miasto złożyło zawiadomienie do CBA

fot. UMP

Władze miasta zdecydowały się na złożenie zawiadomienia do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Chodzi o możliwe nieprawidłowości zaistniałe w wyniku decyzji podejmowanych przez byłego p.o. dyrektora Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych, Piotra Nycza. Wykazały je czynności nadzorcze prowadzone przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMP.

Kontrolę wszczęto po stwierdzeniu rozbieżności pomiędzy stanem faktycznym a mającą potwierdzać go dokumentacją.

- Poważne wątpliwości wzbudziły zawarte z podmiotem zewnętrznym umowy na świadczenie usług doradczych, związanych z pozyskaniem dotacji ze środków unijnych. Kolejne zastrzeżenia dotyczą prawidłowości rozliczeń prowadzonej przez Ośrodek inwestycji, czyli budowy Poznańskiego Centrum Medycyny Senioralnej i Paliatywnej prowadzone przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMP - wyjaśniła Hanna Surma, rzeczniczka urzędu miasta.

W związku z tym prezydent Jacek Jaśkowiak polecił swojemu zastępcy, Jędrzejowi Solarskiemu, zawiadomienie CBA o możliwości popełnienia przestępstwa, co uczyniono w środę rano.

Piotr Nycz złożył rezygnację z funkcji p.o. dyrektora POSUM 3 kwietnia. Obecnie rolę tę pełni Sławomir Richter. Wkrótce miasto ogłosi konkurs na nowego dyrektora.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
19℃
Poziom opadów:
5.7 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
13.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro