Reklama

Radni nie zgodzili się na ustanowienie błogosławionej Marii Karłowskiej patronką Poznania

Na pomysł ustanowienia nowej patronki Poznania wpadł radny PiS Michał Boruczkowski. Jego pomysłu nie poparła Rada Miasta.

Radny Michał Boruczkowski znany jest z wielu nietypowych pomysłów i interpelacji. Wcześniej interweniował w sprawie porwań poznaniaków przez łowców organów, proponował budowę minaretu oraz chciał organizacji koncertu Kate Perry na INEA Stadionie. Tym razem radny wpadł na pomysł, aby do sześciu obecnych patronów miasta dołączyć bł. Marię Karłowską - zakonnicę, która pomagała chorym i biednym oraz założyła zgromadzenie Sióstr Pasterek w Poznaniu.

Do swojej wizji Michał Boruczkowski próbował przekonać dziś radnych w czterdziestominutowym przemówieniu. Większość radnych nie poparła jednak pomysłu radnego PiS. Oddano siedemnaście głosów przeciwko, dziewięć za, a trzy osoby wstrzymały się od głosu - Nie ukrywam, że jestem zawiedziony odrzuceniem przez tą większość koalicyjną propozycji nowego patrona dla miasta Poznania. Jeśli będzie wola boża, żebym był radnym w przyszłej kadencji, to myślę, że do tego projektu w przyszłej kadencji wrócę - komentował po głosowaniu radny Boruczkowski.

W tej chwili patronami Poznania są święci Piotr i Paweł, Benon, Roch, Jan Nepomucen oraz i Andrzej Corsini.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro