Reklama

ZTM ogłosił przetarg na przygotowanie koncepcji przedłużenia tramwaju na Dębinę

O potrzebie wydłużenia trasy tramwajowej z pętli Dębiec za osiedle Dębina mówi się od lat. We wtorek na stronie ZTM pojawiła się informacja o przetargu na przygotowanie koncepcji technicznej trasy.

Już w styczniu informowaliśmy, że miasto wróciło do koncepcji przedłużenia tramwaju i szykuje się do rozpoczęcia prac koncepcyjnych. W styczniu informowano między innymi, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej zabezpieczono środki na przygotowanie stosownej dokumentacji. We wtorek ogłoszenie o przetargu na jej przygotowanie pojawiło się na stronie ZTM. Z ogłoszenia dowiadujemy się, że dokumentacja ma dotyczyć przebudowy torowiska od ulicy Pamiątkowej do pętli Dębiec oraz budowy trasy tramwajowej na tzw. Klin Dębiecki.

Jak informuje radny Tomasz Wierzbicki dla trasy w ciągu ulicy 28 Czerwca 1956 roku przygotowane zostaną trzy warianty przebiegu. Dwa zakładają wydzielenie torowiska od ruchu samochodowego, ale różnią się jego lokalizacją. Pierwszy wariant zakłada, że torowisko prowadzone będzie po wschodniej stronie jezdni, a drugi umiejscawia torowisko w osi jezdni. Trzeci zakłada, że torowisko nie zostanie wydzielone od ruchu samochodowego.

Przygotowane koncepcje będą konsultowane przez mieszkańców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro