Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
15 9
Reklama

ZTM ogłosił przetarg na przygotowanie koncepcji przedłużenia tramwaju na Dębinę

BS
wtorek, 17.04.2018 r.
godz. 21.00
BS | wtorek, 17.04.2018 r., godz. 21.00
ZTM ogłosił przetarg na przygotowanie koncepcji przedłużenia tramwaju na Dębinę

O potrzebie wydłużenia trasy tramwajowej z pętli Dębiec za osiedle Dębina mówi się od lat. We wtorek na stronie ZTM pojawiła się informacja o przetargu na przygotowanie koncepcji technicznej trasy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
19°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
15°C 1023 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1026 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już w styczniu informowaliśmy, że miasto wróciło do koncepcji przedłużenia tramwaju i szykuje się do rozpoczęcia prac koncepcyjnych. W styczniu informowano między innymi, że w Wieloletniej Prognozie Finansowej zabezpieczono środki na przygotowanie stosownej dokumentacji. We wtorek ogłoszenie o przetargu na jej przygotowanie pojawiło się na stronie ZTM. Z ogłoszenia dowiadujemy się, że dokumentacja ma dotyczyć przebudowy torowiska od ulicy Pamiątkowej do pętli Dębiec oraz budowy trasy tramwajowej na tzw. Klin Dębiecki.

Jak informuje radny Tomasz Wierzbicki dla trasy w ciągu ulicy 28 Czerwca 1956 roku przygotowane zostaną trzy warianty przebiegu. Dwa zakładają wydzielenie torowiska od ruchu samochodowego, ale różnią się jego lokalizacją. Pierwszy wariant zakłada, że torowisko prowadzone będzie po wschodniej stronie jezdni, a drugi umiejscawia torowisko w osi jezdni. Trzeci zakłada, że torowisko nie zostanie wydzielone od ruchu samochodowego. 

Przygotowane koncepcje będą konsultowane przez mieszkańców.

Reklama