Reklama
Reklama

Poznaniak nowym szefem Młodzieży Wszechpolskiej. "Będzie nas widać, będzie nas słychać"

fot. Adam Pawłowski

Poznaniak Ziemowit Przebitkowski został wybrany na nowego prezesa stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska.

Dotychczasowy prezes Koła Poznań Młodzieży Wszechpolskiej wygrał głosowanie podczas Zjazdu Zwyczajnego w Kłobucku, który poprzedzał V Pielgrzymkę Środowiska Narodowego na Jasną Górę.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

W pielgrzymce współorganizowanej m.in. przez Ruch Narodowy wzięło udział ok. 100 działaczy MW z Wielkopolski. Oprócz mszy, akademii czy uroczystości pod pomnikiem kardynała Stefana Wyszyńskiego nowy prezes Wszechpolaków wziął udział również w spotkaniu z dziennikarzami.

- Będziemy się aktywizowali. Od razu mogę państwu obiecać, że będzie nas widać, będzie nas słychać i będziemy aktywni na wszystkich polach życia społecznego i politycznego - mówił pytany o plany na swoją kadencję Przebitkowski, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Przed pielgrzymką narodowców przeor Jasnej góry otrzymał list protestacyjny, podpisany przez kilkadziesiąt osób i stowarzyszeń. Przebitkowski stwierdził, że rozśmieszyło go określenie "intelektualiści", ponieważ wśród sygnatariuszy znalazł się choćby Zbigniew Hołdys, który nie ma nawet matury.

Pod listem podpisały się jednak również m.in. osoby z tytułami profesorskimi. - Tak, np. prof. Magdalena Środa, czy prof. Monika Płatek, która twierdzi, że ze związków jednopłciowych rodzi się więcej dzieci, niż z normalnych. Tytuł profesora nie oznacza, że ktoś jest wulkanem intelektualnym - ripostował nowy szef Młodzieży Wszechpolskiej.

Ziemowit Przebitkowski wielokrotnie wypowiadał się na lokalne tematy. Jackowi Jaśkowiakowi zarzucał "metody systemów totalitarnych" gdy klub sportowy dotowany przez miasto nie zgodził się na organizację w nim zawodów nacjonalistów. Poznańskiej Gazecie Wyborczej, nowy szef Młodzieży Wszechpolskiej zarzuca "sączenie lewackiej propagandy".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro