Reklama

Będzie zmiana przepisów dla firm przewozowych. UBER zapewnia, że się dostosuje

fot. UBER
fot. UBER

Rzeczpospolita dowiedziała się, że w ciągu najbliższych tygodni rząd zajmie się nowelizacją przepisów dla firm pośredniczących w przewozach.

Uber działa w Polsce od kilku lat, a największym jego przeciwnikiem są taksówkarze, którzy uważają jego działalność za nielegalną. Jedną z największych kontrowersji jest to, że kierowcy UBER-a nie posiadają licencji na przewozy osób. To jednak wkrótce się zmieni. Nowelizacją przepisów wkrótce zajmie się rząd, a obowiązek posiadania licencji przez kierowców jeżdżących dla aplikacji przewozowych będzie jedną z głównych zmian.

UBER nie zraża się planowanymi zmianami i zapewnia, że zostaje w Polsce -Należy regulować takie usługi. Rewizja dotychczasowych przepisów o transporcie w polskich miastach to szansa na debatę publiczną na temat tego, jak zmieniła się miejska mobilność, jak zapewnić przejrzystość cenową i bezpieczeństwo przemieszczania się oraz gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla nowych technologii - mówi w rozmowie z gazetą Magdalena Szulc, rzeczniczka UBER Polska.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro