Reklama
Reklama

Następca BOR działa nieco ponad dwa miesiące. Na nagrody wypłacono już ponad milion złotych

fot. Tomasz Gzell/PAP

Pierwszego lutego powołaną Służbę Ochrony Państwa, która zastąpiła dotychczasowe Biuro Ochrony Rządu. Od tego dnia na nagrody nowa formacja przeznaczyła ponad milion złotych.

Biuro Ochrony Rządu zostało zlikwidowane decyzją obecnie rządzących, a w jego miejsce powołano Służbę Ochrony Państwa. Nowa formacja działa od 1 lutego i jak do tej pory wsławiła się kilkoma niebezpiecznymi sytuacjami na drogach. To nie przeszkodziło jednak w wypłacaniu sowitych nagród. Super Express poinformował, że w ciągu dwóch i pół miesiąca działalności na nagrody wydano niemal 1,2 mln złotych -Kwota nagród uznaniowych przyznana w SOP od 1 lutego 2018 r. wyniosła 1 193 335 zł. Średnia nagroda uznaniowa w tym okresie równała się kwocie 782 zł - przyznała w rozmowie z gazetą mł. chor. Anna Gdula-Bomba, rzeczniczka SOP.

Nagrody skomentował poseł PO -Mówi się, że funkcjonariusze nowej służby dużo wiedzą, jeśli chodzi o kompromitację obecnej władzy i moim zdaniem nagrody to taki proces kupowania lojalności i tego, by język trzymać za zębami. Zamiast szkoleń i fachowości, lojalność - mówi Krzysztof Brejza.

Warto też pamiętać, że sama likwidacja BOR pochłonęła prawie 400 mln złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
31.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro