Reklama
Reklama

Obrona miasta przed zmianami klimatycznymi. Poznańska odsłona ważnej konferencji

fot. fot. KEDAR Radosław Żyto www.fotokedar.pl

W dniach 16-17 kwietnia na MTP odbywa się IX Klimatyczne Forum Metropolitalne, które w tym roku upłynie pod hasłem "Klimatyczna Metropolia Poznań".

Trwająca właśnie w Poznaniu konferencja jest dziewiątym z serii jedenastu forów regionalnych w ramach Projektu ADAPTCITY, poświęconych adaptacji miast centralnych oraz gmin i powiatów obszarów metropolitalnych do zmian klimatycznych. Zmieniające się warunki klimatyczne odciskają swoje piętno na życiu ludzi, szczególnie w dużych skupiskach, w których moc wzajemnego oddziaływania dodatkowo się potęguje. Wywierają one znaczny wpływ na infrastrukturę oraz na zdrowie ludzi. Poszukiwaniom możliwości poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców służą m.in. takie konferencje, jak ta, która ma właśnie miejsce na MTP.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Uczestnicy dwudniowego forum rozmawiają m.in. o strategiach i możliwościach finansowania działań adaptacyjnych, zaopatrzeniu aglomeracji w energię. Innym tematem podjętym przez zaproszonych do Poznania gości jest rola planowania przestrzennego oraz możliwości zwiększenia retencji wód opadowych w miastach. Szczególnie szeroko omawianą kwestią ma być rola zieleni miejskiej i połączenie rozwoju miasta z poszanowaniem, a nawet wykorzystaniem przyrody.

Projekt jest wypadkową współpracy Unii Metropolii Polskich, Instytutu na rzecz Ekorozwoju, miasta st. Warszawa i regionu Stuttgart. Współorganizatorem poznańskiej odsłony jest Miasto Poznań przy współpracy z Stowarzyszeniem Metropolia Poznań oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro