Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

Mieszkańcy obawiają o się o miejsca parkingowe na Rybakach. „Kierowcy wkrótce będą musieli parkować na dachach kamienic”

j
poniedziałek, 16.04.2018 r.
godz. 08.30
j | poniedziałek, 16.04.2018 r., godz. 08.30
Mieszkańcy obawiają o się o miejsca parkingowe na Rybakach. „Kierowcy wkrótce będą musieli parkować na dachach kamienic”
fot. Maciej

Urzędnicy podtrzymują, że do końca czerwca zakończy się remont ulicy Rybaki. Mieszkańców niepokoi tymczasem mniejsza liczba miejsc parkingowych – miasto zapowiada eksperymentalne rozwiązanie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W listopadzie 2017 roku rozpoczęła się zapowiadana od dawna przebudowa ulicy Rybaki w centrum Poznania. Prace pochłoną prawie 3 mln złotych. W ramach inwestycji ulica i chodniki zyskają nową nawierzchnię, pojawi się nowa zieleń i ławki. Zgodnie z zapowiedziami porządkowana zostanie też kwestia parkowania – i tego właśnie najbardziej obawiają się mieszkańcy ulicy Rybaki. No cóż nowa ulica robi wrażenie swoją estetyką. Niestety zmniejszyła się w sposób znaczny ilość miejsc do parkowania, nie dosyć, że tylko z jednej strony, to prostopadle do drogi. Tak wygląda dobra zmiana w mieście - jest tylko jeden mały problem - kierowcy wkrótce będą musieli parkować na dachach kamienic - pisze nasz czytelnik.

Przypomnijmy, że zgodnie z zapowiedziami prace w tym miejscu mają się zakończyć do końca czerwca bieżącego roku. Prace przebiegają zgodnie z planem. Nie planujemy żadnych opóźnień. W tej chwili zamknęliśmy odcinek ulicy Rybaki od ulicy Strzeleckiej do skweru – mówił w ubiegłym tygodniu reporterowi Pulsu Dnia Telewizji WTK Krzysztof Sas z PIM.

Urzędnicy zapowiadają też, że zrobią wszystko aby mieszkańcy nie mieli z kłopotów z parkowaniem. Zgodnie z zapowiedziami poza godzinami strefy parkowania, czyli od 18:00 do 8:00 zostaną dla nich wyznaczone specjalne miejsca parkingowe. Wówczas będzie tam obowiązywać zakaz postoju na wybranych miejscach. Ten zakaz nie będzie dotyczył tych pojazdów, które posiadają identyfikator mieszkańca sektora Strefy Płatnego Parkowania – mówi Agata Kaniewska, rzecznik ZDM. Będzie to pierwsze takie rozwiązanie wprowadzone na poznańskich ulicach.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama