Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -4

Poznań kwitnie na wiosnę

j
poniedziałek, 16.04.2018 r.
godz. 07.27
j | poniedziałek, 16.04.2018 r., godz. 07.27
Poznań kwitnie na wiosnę
fot. UMP

W mieście zasadzone zostały nowe rośliny. Rozpoczęła się też pielęgnacja miejskich kwietników.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
3°C 1011 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Już jesienią ubiegłego roku głównie w centrum miasta zasadzone zostało kilkadziesiąt tysięcy cebulek, wśród których dominują kompozycje narcyzów, hiacyntów i tulipanów. Większość kwiatów zakwitnie w maju. Natomiast już kwitną odmiany botaniczne - tulipany, krokusy, narcyzy i szafirki – rosnące na Cytadeli. Kolorowo jest też już w Parku Chopina.

Z kolei w połowie maja zaczną się nasadzenia kwiatów letnich. Będą to między innymi begonie, pelargonie, aksamitki i pacioreczniki. Przygotowano około 100 tysięcy cebulek. Kwiaty będzie można podziwiać podziwiać w parku Adama Mickiewicza, parku Chopina, Zielonych Ogródkach im. Zbigniewa Zakrzewskiego, wzdłuż Al. Marcinkowskiego, parku Karola Marcinkowskiego, na skwerze im. Ryszarda Kuklińskiego, a także w parku Marii Skłodowskiej Curie na Wildzie, parku Władysława Czarneckiego na os. Przyjaźni, w sąsiedztwie jeziora Maltańskiego i ronda Śródka czy na Ostrowie Tumskim - przy pomniku Jana Pawła II.

W tym roku, ze względu na trwający remont, nowe nasadzenie ominą ul. Św. Marcin, a także plac Kolegiacki, gdzie toczą się prace archeologiczne – informuje Anna Jarmuż z biura prasowego UMP. W sąsiedztwie pasów drogowych sadzone będą byliny i krzewy. W tym roku Poznań wzbogaci się też o 400 nowych drzew, m.in. na Strzeszynie. Nastąpi to prawdopodobnie jesienią- dodaje Anna Jarmuż.

Reklama