Reklama

Miasto w pełnej gotowości do 11. PKO Poznań Półmaratonu

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Poznań w niedzielny poranek zamienia się w scenerię półmaratonu. W związku z jego przebiegiem kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Punktualnie o 10:00 startuje 11. PKO Poznań Półmaraton. Ze względów bezpieczeństwa, na odcinku drogi, na której znajduje się start i meta biegu, nie mogą parkować żadne samochody. To ograniczenie dotyczy ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Roosevelta do ul. Szylinga. Od tygodnia jest tam zamontowane nowe oznakowanie pionowe, a strażnicy codziennie przeprowadzali akcję informacyjną - kierowca każdego zaparkowanego samochodu otrzymywał ulotkę zawierającą komunikat dotyczący zakazu parkowania w czasie półmaratonu. Od godz. 21:00 w piątek organizatorzy każde zwalniane miejsce parkingowe zastawiali płotkami, co przyniosło pożądany skutek. - Na parking strzeżony odholowano tylko 8 samochodów. W porównaniu do wcześniejszych maratonów organizowanych na terenie Poznania, w tym roku odnotowano wyraźną poprawę - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy poznańskiej straży miejskiej.

Organizacja półmaratonu wymaga też zmian w organizacji ruchu, a także utrudnieniami dla kierowców, z którymi w godzinach 9:30 - 13:30 trzeba się liczyć.

Przypominamy trasę maratonu, a także związane z nią zmiany. Trasa półmaratonu przebiegać będzie ulicami: Grunwaldzka (rejon WTC MTP) - Grunwaldzka (jezdnia północna, nawrotka przy ul. Cmentarnej, jezdnia południowa) - Jugosłowiańska - Taczanowskiego (jezdnia zachodnia) - Ściegiennego - Arciszewskiego (jezdnia wschodnia) - Hetmańska (jezdnia południowa) - Dolna Wilda - Piastowska - Droga Dębińska - Garbary - Małe Garbary (jezdnia południowa) - Wolnica (jezdnia południowa) - Solna (jezdnia południowa) - al. Niepodległości (jezdnia zachodnia) - Św. Marcin (jezdnia północna) - rondo Kaponiera - Roosevelta (jezdnia zachodnia) - Grunwaldzka (rejon bramy wjazdowej MTP) Na czas biegu wyłączone z ruchu zostaną następujące odcinki ulic:

- ul. Grunwaldzka (od Bukowskiej do Szylinga i od Bułgarskiej do Cmentarnej);

- ul. Ściegiennego (od Podchorążych do Arciszewskiego);

- ul. Dolna Wilda (od Hetmańskiej do Piatowskiej);

- ul. Piastowska (od ul. Dolna Wilda do Drogi Dębińskiej);

- Droga Dębińska (od ul. Piastowskiej do Królowej Jadwigi);

- ul. Garbary (od Estkowskiego do Strzeleckiej);

- ul. Święty Marcin (od al. Niepodległości do ronda Kaponiera).

Poszczególne ulice otwierane będą po przebiegnięciu wszystkich zawodników.Na trasie biegu zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, a w miejscach jej przecięcia z trasami linii tramwajowych i autobusowych, trzeba się liczyć z czasowym wstrzymaniem ruchu.Strefa wyłączenie parkowania na ul. Grunwaldzkiej potrwa do 16:00.

11. PKO Poznań Półmaraton na żywo oglądać można na WTKplay TUTAJ

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
38.20 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro