Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3
Reklama

2 zł podwyżki za wzorową postawę dla policjanta z Gostynia. Na miesiąc!

sw
piątek, 13.04.2018 r.
godz. 20.14
sw | piątek, 13.04.2018 r., godz. 20.14
2 zł podwyżki za wzorową postawę dla policjanta z Gostynia. Na miesiąc!
fot. fot. KWP

Wpis na jednym z forów, poczyniony przez gostyńskiego policjanta, wzbudza słuszne oburzenie. Przeszkolony funkcjonariusz, zarobi mniej niż kasjer w Lidlu po dwóch latach pracy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

„Wyżej wymieniony jest policjantem sumiennym, zdyscyplinowanym, dyspozycyjnym, nie karanym, pozytywnie opiniowanym. Za osiąganie bardzo dobrych wyników w służbie był wielokrotnie nagradzany nagrodami pieniężnymi. Posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe i ogólne, co przekłada się na jakość realizacji zadań służbowych. Prowadzi postępowania przygotowawcze o dużym ciężarze gatunkowym, a także wykonuje czynności związane z pracą operacyjna. Wiele czynności wykonuje w czasie wolnym od służby…”. Czytając taką laurkę można byłoby pomyśleć, że w ślad za nią pójdzie awans albo sowita podwyżka, tymczasem Wydział Kryminalny KPP w Gostyniu wycenił te zasługi na… 2 zł miesięcznie!

Wraz z poprawą sytuacji ekonomicznej w kraju, zmieniają się także oczekiwania pracowników wszystkich sektorów gospodarki, co przekłada się także na ogólny wzrost zarobków. Wzrost, który, jak widać, omija strategiczne dla naszego bezpieczeństwa zawody, takie jak detektyw w wydziale kryminalnym policji.Zresztą skandalicznie niska jest także podstawowa pensja policjantów. Kursant w policji, czyli funkcjonariusz pierwszego stopnia, dostanie najwyżej 1939 zł na rękę. Pracownik drugiego stopnia zaszeregowania wciąż zarobi mniej niż kasjer w Lidlu, z dwuletnim stażem.

Podwyżka dodatku do pensji z poziomu 198 zł do 200, którą podzielił się policjant z Gostynia wywołała falę oburzenia w internecie. W związku z tym na różnych forach dość często przewija się pytanie: czy jest sens narażać życie, gdy dostaje się tak niskie apanaże?

Reklama