Reklama
Reklama

Horrendalne stawki za parking przed puszczykowskim szpitalem

fot. fb Remigiusz Remo Łupicki
fot. fb Remigiusz Remo Łupicki

Zostawienie auta przed wejściem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Puszczykowie może sporo kosztować.

Jak poinformował nasz czytelnik, powołując się na post z facebookowego profilu Remigiusza Remo Łupickiego, na parkingu przed puszczykowskim SOR-em obowiązują niestandardowe stawki dla ludzie, którzy zdecydują się tam pozostawić samochód. Cena za pół godziny parkowania wynosi 15 zł. Cały dzień postoju, a nierzadko właśnie tyle czasu spędza się na oddziale ratunkowym w awaryjnej sytuacji, może więc kosztować majątek. Wprawdzie przed wjazdem na parking znajduje się tabliczka informacyjna, na której przedstawiony jest cennik, jednak w chwili stresu rzadko zwraca się uwagę na tego typu komunikaty. Tym bardziej, jeśli nie ma powodu, by spodziewać się aż takiej osobliwości.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Argumentem za tak wysokimi stawkami może być pogląd, że parking przed SOR nie powinien być miejscem do dłuższego parkowania. A pierwsze 20 minut jest za darmo. Jednak w momencie, w którym przywozi się bliską osobę na oddział ratunkowy, trudno myśleć o przeparkowywaniu auta. Często też nie można jej zostawić.

Paradoks całej sytuacji polega na tym, że kara za zgubienie biletu parkingowego wynosi... 50 zł. Niewykluczone więc, że bardziej się opłaca w ogóle go nie pobrać lub "zgubić", niż przykładnie pobrać w celu uiszczenia zapłaty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW dla części regionu wydłuża ważność obowiązującego ostrzeżenia!
3℃
-1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.08 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro