Reklama
Reklama

Horrendalne stawki za parking przed puszczykowskim szpitalem

fot. fb Remigiusz Remo Łupicki

Zostawienie auta przed wejściem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Puszczykowie może sporo kosztować.

Jak poinformował nasz czytelnik, powołując się na post z facebookowego profilu Remigiusza Remo Łupickiego, na parkingu przed puszczykowskim SOR-em obowiązują niestandardowe stawki dla ludzie, którzy zdecydują się tam pozostawić samochód. Cena za pół godziny parkowania wynosi 15 zł. Cały dzień postoju, a nierzadko właśnie tyle czasu spędza się na oddziale ratunkowym w awaryjnej sytuacji, może więc kosztować majątek. Wprawdzie przed wjazdem na parking znajduje się tabliczka informacyjna, na której przedstawiony jest cennik, jednak w chwili stresu rzadko zwraca się uwagę na tego typu komunikaty. Tym bardziej, jeśli nie ma powodu, by spodziewać się aż takiej osobliwości.

Argumentem za tak wysokimi stawkami może być pogląd, że parking przed SOR nie powinien być miejscem do dłuższego parkowania. A pierwsze 20 minut jest za darmo. Jednak w momencie, w którym przywozi się bliską osobę na oddział ratunkowy, trudno myśleć o przeparkowywaniu auta. Często też nie można jej zostawić.

Paradoks całej sytuacji polega na tym, że kara za zgubienie biletu parkingowego wynosi... 50 zł. Niewykluczone więc, że bardziej się opłaca w ogóle go nie pobrać lub "zgubić", niż przykładnie pobrać w celu uiszczenia zapłaty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro