Reklama

Utrudnienia w ruchu w związku z kolejnym etapem wymiany nawierzchni na Inflanckiej i Piaśnickiej

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

W poniedziałek 16 kwietnia rozpoczynają się prace drogowe na ulicach Inflanckiej i Piaśnickiej. Obie pozostaną przejezdne, jednak nie obędzie się bez zmian w organizacji ruchu.

To kolejny etap wymiany nawierzchni w tym miejscu. W jego trakcie zostanie zerwana stara nawierzchnia i zastąpiona nową. Jako, że modernizacja przeprowadzana jest etapami, ruch nie zostanie wstrzymany, jednak na pewnym odcinku będzie on wahadłowy. Ma się on odbywać od strony ul. Wiatracznej. W związku z tym jadącym w przeciwnym kierunku ZDM poleca objazd ul. Chartowo i Wiatraczną. Mieszkańcy os. Lecha nie muszą się obawiać utrudnieńw dojeździe na osiedle.

W związku z remontem ul. Piaśnickiej, zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej wprowadza ZTM. Dotyczy to linii 81, 92 i 232. A polegać mają one na następujących modyfikacjach.

W przypadku linii nr 81 trasa nie ulegnie zmianie, z wyjątkiem odcinka Kurlandzka - Inflacka, na którym zostanie poprowadzona przez przystanki Chartowo - Wiatraczna.

Jeśli chodzi o linię nr 92 zmieniona trasa będzie wyglądać następująco:RONDO RATAJE - KRZYWOUSTEGO KINEPOLIS - ... - Wiatraczna - Chartowo (zawracanie na skrzyżowaniu Chartowo/Piaśnicka) - Chartowo - Wiatraczna - Inflancka - ... - RONDO RATAJE

Nową sytuacją, wynikającą poniekąd z próśb pasażerów, będzie to, że tzw. postoje wyrównujące odbywać się mają, nie jak dotąd na przystanku Giełda Ogrodnicza Franowo, lecz na przystanku Krzywoustego Kinepolis.

Inaczej ma też wyglądać trasa nocnego autobusu linii nr 232. W trakcie pierwszego etapu prac (od 16 do 22 kwietnia br.) autobusy będą się zatrzymywać na przystanku "Os. Tysiąclecia" w kierunku ul. Chartowo, natomiast w drugim etapie (od 23 do 28 kwietnia br.) ruch zostanie poprowadzony po pasie północnym, w związku z czym ten przystanek będzie nieczynny.

Zmiany w organizacji ruchu potrwają tak długo jak planowany remont, a ten ma zakończyć się 28 kwietnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro